FBK Hořice

FBK Hořice

20 Let florbalu v Hořicích – SHRNUTÍ

12. května jistě mnohý z Vás zaregistroval ve sportovní hale Gymnázia SOŠ, SOU a VOŠ a přilehlých prostorách nebývalé hemžení. Důvodem byly oslavy u příležitosti 20 let florbalu, které pro širokou veřejnost připravil klub FBK Hořice. Počasí přálo, a tak nic nebránilo sportovním nadšencům i „civilistům“, aby si otestovali svou zdatnost na stanovištích, kde plnili obratnostní, silové i rychlostní dovednosti dle pokynů pořadatelské služby. Úkoly byly malou ochutnávkou jak florbalových dovedností, tak ukázkami z fyzické přípravy florbalistů napříč věkovými kategoriemi. Přidanou hodnotou a bonbonkem bylo stanoviště RebelsOfWorkout, kde příchozí zapojili celé tělo při cvicích využívajících především vlastní váhu těla. Každý potom za snahu a v upomínku obdržel klubový sportovní náramek a typickou hořickou pochoutku – trubičku, věnovanou firmou Strix s.r.o. Pokud dotyčnému tyto kalorie nestačily, energii bylo možno doplnit u stánku s trdelníkem nebo občerstvením a vše ještě spláchnout vynikajícím hořickým pivem JungBerg. Ani ti úplně nejmenší návštěvníčci nepřišli zkrátka. Čekal tu na ně nafukovací skákací hrad a také sportovní náčiní pro prťátka, které ochotně zapůjčil hořický Domeček, kterémuž tímto velice děkujeme.

Pohybem a sluncem vyčerpaní návštěvníci a fandové krásného sportu, kterým florbal bezesporu je, mohl téměř celý den v hale sledovat utkání všech věkových kategorií. Zahajoval náš florbalový potěr – přípravka – utkáním se stejně starými dětmi ze Sadové. Přehlídka talentů pokračovala soubojem hořických elévů. Jelikož elévská základna je opravdu veliká, nebylo třeba do ringu povolávat protivníka, děti utvořily týmy ze svých řad a předvedly, co v nich je. Obě zmiňované kategorie sbírají první turnajové zkušenosti, ale do hry se pustily se vší vervou.

S postupujícím časem šlo už do tuhého a hra přiostřovala. Klání mezi FBŠ Všestrary s domácími mladšími žáky už byl soubojem ostřílených florbalových harcovníků. Sérii mládežnických utkání završil zápas starších žáků FBK Bulldogs Hořice, kteří k přátelskému klání vyzvali KM automatik FBK Jičín.

Úderem druhé hodiny odpolední započal slavnostní ceremoniál. Jako zástupce provozovatele sportovní haly nás svou přítomností, milým slovem a povzbuzením poctila Hana Richtermocová. Následovalo poděkování panu Milanu Jungovi staršímu, který stál u zrodu hořického florbalu. Nebýt jeho ambicí a energie, kterou předával svým svěřencům, nebyl by dnes klub tam, kde je. Slova díků byla vyslovena i Milanu Jungovi mladšímu, který se rovněž významně zasloužil o fungování a růst florbalu v Hořicích, ať už jako aktivní hráč nebo jako dlouholetý trenér. Naše pozvání přijal také místostarosta pan Ivan Doležal, který nám jménem města popřál mnoho úspěchů při práci s mládeží, které se můžeme věnovat i díky významné podpoře města Hořice. Výše jmenovaným hostům byla předána pamětní plaketa.

Program pokračoval exhibičním utkáním hořických žen. Ty sice už bohužel aktivně nehrají, o to více si však chvíle na hřišti užily. Zavzpomínat mezi mantinely přijely i hráčky, které se svou sportovní kariérou skončily před mnoha lety. Publikum si vyslechlo jejich „profláklý“ bojový pokřik a nechalo se rychle nakazit skvělou atmosférou, kterou kolem sebe slečny a matky s florbalkami šířily.

Při sestavování programu jsme se drželi heslem „to nejlepší nakonec“. Tím byli vždy naši muži. Stejně jako ženy, i oni se rozlosovali do dvou týmu složených z hráčů, kteří hráli ještě tuto sezónu, ale i těch, kteří vážili cestu, aby si opět po letech udělali žízeň se starými kamarády.

V pauzách mezi utkáními si návštěvníci mohli prohlédnout výstavu všech dresů, ve kterých kdy florbalisti hájili jméno Hořic a k vidění byla i nemalá přehlídka získaných pohárů, spousta fotografií a článků, které vypovídaly o úspěších, kterých klub dosáhnul.

Věříme, že si každý, kdo zavítal, našel své a strávil s námi příjemné sportovní chvíle. Za klub bychom ještě jednou rádi poděkovali všem, kdo se na přípravě a průběhu celé akce podílel. Nejen již zmiňovaným sponzorům a partnerům, ale také hlavně členům klubu FBK Hořice. Budeme se na všechny těšit na dalších, stejně vydařených akcích.