FBK Hořice

FBK Hořice

Bulldogs katapultováni do 3. koše

V neděli 26.1.2020 se vydali starší žáci FBK Bulldogs Hořice na své další vítězné tažení. Tentokrát do Hostinného, kde se měl utkat s FBK Kobra Tatran Hostinné, týmem Orel Přelouč a neznámým soupeřem FBK Piráti Sokol Chrudim.

Zápas s Hostinným byl ze strany Hořic velmi ospalý a „neučesaný“ a první poločas nepřinesl žádný zvrat. Teprve první minuta druhého odstartovala sérii střel umístěných v soupeřově síti. Přerušena byla až vyloučením naší hráčky a hrou v oslabení, které protivník využil. Šanci Tatranu Hostinné dali Bulldogs už jen jednou, zato naši borci zvyšovali až na konečných 7:2.

Orly z Přelouče už mají straší žáci také otestované, a tak do druhého zápasu nastoupili již rozpohybovaní a připraveni vyhrát. To se také podařilo a po velmi pěkném, živém a poctivě odmakaném výkonu svítilo nad hlavami Hořičáků zasloužených 7:1.

Třetí utkání bylo pro Buldoky otazníkem, protože s Piráty z Chrudimi své síly ještě neměřili. Nasazení a systém hry nebyl z naší strany tak brilantní jako s Orly. První půle byla spíše takovou „oťukávačkou“, ale i přesto si šli na pauzu na střídačku naši hráči sednout s pojistkou 2:0. Druhá část zápasu byla už jistější a důraznější a i přes dvouminutové oslabení jsme přihazovali až na 7:0.

Vytyčený cíl tři výhry pro tento turnaj byl splněn a skóre 7:2, 7:1 a 7:0 hořickým starším žákům měla zajistit jasný postup. To se také stalo, avšak díky souhře okolností, které způsobily “přetlak” ve 4. koši jsme byli posunuti o metu výše, tedy do 3. koše! Buldoci jako nováčci v soutěži začínali na začátku sezóny v posledním 7. koši. Takovýto postup je velkým úspěchem. Držme tedy palce, ať se udrží. Nebo ještě lépe, ať se jim podaří vyšplhat alespoň ještě o jeden stupínek. Příští turnaj, který se koná 16.2. v České Třebové a bude zkouškou jak herních dovedností Bulldogs, tak jejich vytrvalostí. Namísto tří zápasů budou totiž muset odehrát čtyři.

A abychom nezapomněli – jako vždy měl na úspěchu nemalou zásluhu i náš početný fun team, který o sobě dával z tribuny mohutně vědět a významně Buldoky podpořil. Opět veliké díky!