FBK Hořice

FBK Hořice

Bulldogs na domácí palubovce

POLIČKA NÁS OPĚT VYŠKOLILA

V neděli 17.11.se Hořice staly dějištěm turnaje starších žáků. Síly si měli Bulldogs poměřit s FBC Polička, Orel Rtyně v Podkrkonoší a Orel Přelouč.

Jak je dobrým zvykem našich „stržů“, proběhla před zápasem díky DJ Pécovi v šatně nezbytná hudební motivační fáze. Polička je náš obávaný soupeř a v předchozích zápasech se nám ji ještě nepodařilo položit na lopatky. Doufali jsme, že domácí prostředí bude hrát v náš prospěch. Bohužel tomu tak nebylo. Buldoci v první půli budili dojem, že jsou myšlenkami ještě v posteli a jejich ospalá hra byla potrestána dvěma góly. Toto skóre je zřejmě ale probralo a do druhého poločasu nastoupila jiná parta. Naši borci zvyšovali tlak, nic nevypustili, bojovali a po zásluze bylo jejich úsilí odměněno změnou stavu na 2:1. Obě strany ještě do konce zápasu využily svého práva timeoutu, došlo k vyloučení hráče Hořic, ale skóre zůstalo až do zaznění klaksonu stejné. Škoda…Už podruhé Bulldoci skončili souboj s Poličkou s rozdílem pouhého jednoho gólu. 

VÝHRA NAD RTYNÍ

Hořický tým měl dva zápas na to, aby se oklepal z úvodní prohry, zvedl hlavu nahoru a načerpal sílu na napravení reputace před domácím publikem, které do fandění a podpory dává vždy opravdu vše. Chuť si měl spravit na týmu Orel Rtyně v Podkrkonoší. Už od začátku Hořice vytvářely poměrně velký tlak, nicméně díky opravdu skvělému gólmanovi soupeře a naší neschopnosti trefit zařízení se nám nepovedlo protlačit míček tam, kde jsme ho všichni chtěli vidět. Naopak Rtyně se v úvodu páté minuty ujala vedení. Naštěstí se před odchodem domácím podařilo v poměrně krátkém rozmezí dvou minut otočit na 2:1. V pauze se v domácí bráně vystřídali gólmani. Nebylo to kvůli výkonu, ale díky tomu, že hořičtí starší žáci jsou tak trošku raritní tím, že mají 5!!! gólmanů. Snažíme se tedy nasazovat všechny. Před koncem první části došlo k vyloučení hráče Rtyně, přesilovku mohli Buldoci využít i po zahajovacím hvizdu druhého poločasu. I přes velkou snahu hořických trenérů se ale nepodařilo změnit upocenou hru, v jejímž duchu se nesl celý turnaj (bohužel ), a šance nebyla využita. Teprve až v jednadvacáté minutě si Hořice mohly díky třetí vstřelené brance trošku oddychnout a doufat ve vítězství. Radost z něj nám trošku pokazil Andreas Otakar Zima, který pouhých 9 vteřin před koncem snížil rozdíl výsledného skóre na jeden bod. Konečný stav 3:2 pro domácí. 

ORLI SI PŘILETĚLI PRO VÝHRU

Jak již bylo řečeno celý turnaj Bulldogs předváděli hru, na kterou se realizačnímu týmu moc dobře nedívalo. Nejinak tomu bylo i v posledním utkání dne, kdy se střetli s Orly z Přelouče. Ani tento zápas nebyl jiný. Nasazení by nechybělo, ale… Nepřesná hra, neschopnost trefit bránu, zbytečné ztrácení míčků, nevyužité jasné střelecké šance, to vše se sečetlo, podtrhlo a do druhé půli zápasu Hořice vstupovali se stavem 0:2. Naději domácím dal gól hned ve třinácté minutě. Rtyně nám však dala jasně najevo, že si na ně jen tak nepřijdeme a „loupnula“ nám dalšího „fíka“. I přes tlak, zvyšující se tempo Buldoků, přesilovku a hry bez gólmana se nám nepodařilo zvrátit to, co trenérům Hořic bylo čím dál více jasné. Klání s Orly skončilo prohrou 3:4. 

Starší žáky samozřejmě velice mrzí, že zrovna doma předvedli svůj nejhorší výkon od začátku sezóny a udělají vše pro to, aby vše napravili. Další šanci budou mít 8.12. Do té doby je třeba opravdu tvrdě pracovat na technice a střelbě. To byla totiž naše veliká slabina. Takže, Buldoci. Hlavy nahoru, napneme síly, zamakáme a příště to bude lepší!!!