FBK Hořice

FBK Hořice

Bulldogs brali vše

HOŘICE PROVĚŘILY HVĚZDY

V neděli 20. října vyjel tým starších žáků FBK Hořice na další, v pořadí druhý, turnaj letošní sezóny. Tentokrát do Pardubic. Jako první se na nás chystal FBC Hvězdy Česká Skalice, který hned po prvních šesti minutách využil svého práva timeoutu, aby se poradil, jak zastavit salvu Hořic. V tu chvíli už totiž naši borci vedli 4:0. Hvězdy na Buldoky zvolily tvrdou hru, která však byla ihned potrestána dvouminutovým vyloučením hráče. Bránu se přesto podařilo českoskalickým hráčům uhájit a ani do konce první půli už nedovolili navýšit. Druhý poločas byl divácky zajímavý. Za hru na zemi a následné špatné střídání se Hořičáci dostali do oslabení, a vyzkoušeli si tak poprvé hru ve třech. Kasu i tak ubránili a nejen to! Do konce utkání přidali ještě dva góly. Teprve v poslední minutě ochabla jejich bdělost a v síti uvíznul jeden míček soupeře. Konečný stav – krásných 7:1 pro hořické borce.

BULDOCI SMETLI KOBRY

Pouhých 10 minut muselo stačit našim starším žákům na doplnění energie do boje s FBK Kobra Tatran Hostinné. Tohoto protivníka znají z minulé sezóny i z předchozího turnaje. Minule se ho podařilo Buldokům pokořit, i tentokrát v to doufali. Povzbudil je gólový úspěch hned po první minutě, druhý v šesté a v sedmé třetí. Ten padnul z perfektně, ba přímo profesorsky, provedeného trestného střílení, kterého se zhostila Šárka. Ano, za starší žáky hrají i dvě děvčata a jsou rozhodně významným elementem týmu. Sečteno a podtrženo, po poločase zasvítilo 3:0 pro Bulldogs. Ve stejném taktu pokračovaly hořické hvězdy i v druhé herní části. Gólman Hořic po utkání odcházel s nulou, ten z Hostinného si odnášel nálož šesti kousků.

DO TŘETICE VŠEHO DOBRÉHO

V posledním zápase nastoupily Hořice proti domácímu týmu HAGA Pardubice, který si už otestovaly v minulém turnaji, a tak odhadovaly, že výsledek zápasu by měl být celkem jasný. Buldoci jsou ale zvyklí nepřistupovat k žádnému utkání s vidinou snadné výhry, proto šli ze střídačky s bojovou náladou. To se jim vyplatilo, a i přes dvouminutovou hru v oslabení náš tým po ukončení první části zápasu vedl 2:0. Pro druhý poločas jak Hořice tak Pardubice prostřídaly gólmany a klání mohlo pokračovat. Ke spokojenosti trenérů a celé hořické lavičky se skóre změnilo ještě třikrát, pokaždé ve prospěch Bulldogs. Bonusem úspěšného tažení byla druhá vychytaná nula. Hořice vs. Pardubice – 5:0.

Celý turnaj byl pro starší žáky FBK Hořice velikým úspěchem, protože si třemi výhrami pojistili postup do 6. koše. To je ale nesmí uchlácholit. Je před nimi dlouhá cesta vzhůru, sezóna v začátku a jejich schopnosti prověří teprve další souboje. Opět děkujeme mohutnému povzbuzování a chválení od fanoušků, kteří s námi vždy vše velmi a hlavně nahlas prožívají v místě dění. Vedle nich nemá žádný fanklub šanci. I pro ně se tým Buldoků, doufejme úspěšně, bude bít o další postupy.