Junioři se radovali z výhry, aneb „Vítězství je naše“!

V sobotu 20.1.2024 jsme s juniory odehráli další turnaj. Tentokrát jsme vyrazili do Pardubic. A chtěli jsme už konečně prolomit letošní smůlu a pocítit poprvé v sezóně radost z výhry.

První zápas nás čekalo SPV Pardubice. Po týmové poradě jsme s chutí vyrazili na hřiště. První třetinu jsme hráli spíše staženěji a čekali jsme, co soupeř vymyslí. Cílem bylo neběhat za jejich bránu a při držení balónku se snažit dát co nejrychleji gól. Tato taktika nám v první třetině vycházela skvěle. Vedli jsme 2:0. Po první třetině bylo vidět, že na Pardubice máme, jen se nám nedařilo zakončovat. Chvilku po začátku druhé třetiny jsme jeli trestné střílení a Sam Fill ho proměnil a tím pádem jsme navýšili skóre na 3:0.

Soupeři začali vyvíjet velký tlak a bylo vidět, že chtějí za každou cenu dát gól. Přišla naše první vážná chyba a my byli ihned potrestáni gólem. Než jsme se však stihli vzpamatovat, na tabuli svítilo skóre 3:3. Třetí třetinu jsme se snažili skóre držet a snažili se dát gól. Bohužel nám však během celého zápasu nebyly uznány dva góly, které by ještě celým zápasem určitě zamíchaly. A tak se šlo na nájezdy!

První nájezd jel Sam, který opět skvěle zakončil. Druhý jel Míša Zubr, tomu se však zakončit nepodařilo. Poslední a rozhodující gól dal David Dudiňák. Celou dobu nás však neuvěřitelnými zákroky držel v bráně Pepa Rieger, který během nájezdů nepustil ani jeden gól. Konečné skóre zápasu je tedy 4:3 na nájezdy a je to tedy naše první vítězství v této sezóně. Obrovská radost nesměla chybět!

V druhém zápase jsme se potkali s FBC DONAP Česká Skalice. Chvilku po začátku zápasu již na tabuli svítí skóre 0:1. Gól vstřelil hráč, kterého jsme si celý zápas měli hlídat. Ale nevadí, jdeme dál, nic není ztracené. Následují další dva góly ze strany České Skalice. No nic jdeme bojovat, takhle to nepůjde. Během chvíle se nám podařilo dát dva góly a jsme zase ve hře. Na střídačce panuje bojovná nálada. Konec první třetiny. Odpočíváme, radíme se a jdeme na ně.

Druhá třetina byla rozhodující. Makáme, jak to jen jde. Bohužel jsme potrestáni za sekání a na trestnou lavici odchází Fun. V tomto zápase klíčový hráč (TAJFUN), který obehraje všechny hráče, kteří se mu během jeho tahu na bránu snaží zkřížit cestu. Bohužel ke konci trestu, kdy ještě hrajeme oslabení, přichází další gól a skóre je v tuto chvíli 2:5. No nic, makáme dál, nic není ztracené. Během dalších pár minut přicházíme o dalšího hráče, Kryštofa, který také míří na trestnou lavici za hru rukou.

A je to tu přichází třetí třetina. Pro nás velmi zajímavá. Z trestné lavice se vrací Kryštof, díky vstřelenému gólu od Skalice a během chvíle se tam vrací znovu za hrubost. Tuto třetinu hrajeme skoro celou v oslabení tedy 4 na 5. Ale ani to nám nevadí, protože Péťa skvěle zakončuje a dáváme gól i v oslabení. Nakonec si oslabení zkouší i hráči, kteří většinou oslabení nehrají. Po odpískání zápasu je tedy konečné skóre 8:3 pro Českou Skalici a pro nás je zápas velmi poučným.

Tento turnaj nám toho opět spoustu dal, jako každý jiný. Vše nás posouvá dál, jak ty dobré zkušenosti, tak i ty zlé. Nakonec bych chtěla všechny kluky pochválit za to, jak makali a jakou odvedli práci! Jako trenérka jsem byla velmi spokojená.

Sestava: Van Nhan Pham (Fun), Michal Zubr, Adam Miškář, David Zubr, Petr Valenta, David Čermák, Samuel Fill, Jakub Mičo, David Dudiňák, Kryštof Heligr, Jakub Šafka, Jan Modřický, Josef Rieger