Naši muži si znovu zařvali „DRACI OPĚT V AKCI!“

Tak tento pokřik si prosím zapamatujte, tímto pokřikem se naši muži motivují na každý svůj zápas. A naše tajná redakce znovu podává report ze zápasů mužů. Tentokrát je to najednou ze dvou hracích dnů s týdenním rozestupem. Naši příznivci jistě prominou, že je to s kratším zpožděním, ale vězte, že těch reportáží je tolik a pisatelů je málo. No ale nebudeme si stěžovat, to jenom na okraj, kdyby se chtěl někdo přidat, tak máme mezi námi určitě jedno pisatelské místo volné a nabízíme i další dobrovolné aktivity – třeba vymýšlení chorea na naše domácí zápasy všech kategorií, děkovačky, roztleskávače a roztleskávačky, soutěže o přestávkách atd.

Teď ale k našim zápasům. Po 6 letech se podařilo znovu předvést mužské družstvo florbalistů v Hořicích a byla prima zábava. Už jenom tím, kolik přišlo fanoušků! Naši pořadatelé jich za oba zápasy napočítali dohromady na 130!

První turnaj, kterému se budeme věnovat, je tedy neděle 13.10.2024, kdy proti nám hrála družstva z Chlumce nad Cidlinou a Předměřic.

K prvnímu zápasu se naše mužstvo muselo hodně zocelit a namotivovat, neboť Chlumec byl se dvěma výhrami na 1. místě naší tabulky a zvěsti byly o velmi silném mužstvu s kvalitním útokem. I přesto jsme hned z prvního soupeřova útoku v 19. sekundě inkasovali. Obdržený gól nás však nastartoval a od poloviny první třetiny jsme již byli jednoznačně lepším družstvem. Bohužel pro nás byla soupeřova brána zakletá a nakonec se nám podařilo i přes vynikající podporu z hlediště vstřelit jen jeden gól. A protože do naší branky soupeř ještě jednu střelu také protlačil, byla z toho pro nás smolná prohra 1:2. Ale jak bylo již zmíněno, je to velice kvalitní soupeř a nemáme se za co stydět.

Ve druhém zápase došlo k měření sil s Předměřicemi B a opět bylo nutné přijít s velmi dobrým výkonem již od samotného začátku. První třetina byla velmi vyrovnaná, když na jejím konci svítilo na tabuli skóre 2:1 pro nás. Ve druhé třetině se nám ale povedlo proměnit několik pěkných akcí a aktivním napadáním donutit soupeře k chybám. Díky tomu jsme odskočili na rozdíl 4 branek a těšili se z vedení 6:2. Ve 3. dějství ještě soupeř zabral a několikrát nás dostal i pod tlak, ale naše obranné řady odolaly většině předměřických akcí, a tak jsme nakonec brali 3 body za výhru 7:4.

Následující neděli 20.10.2024 vyjelo naše družstvo do sousedního Dvora Králové zahrát si proti domácím a proti hráčům z Hradce Králové. K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti domácím, které jsme dokázali v září porazit 4:3. Tentokrát soupeř nic nepodcenil a do utkání nominoval hned pětici hráčů, kteří hrají pravidelně Divizi. Pohyb, souhra a individuální technika soupeře tak byla natolik silná, že nás nakonec potkala prohra 9:2. I když skóre vypadá hodně nehezky, přeci jenom se ukázala i naše síla a odhodlání bojovat. Kdyby se nám více dařilo v zakončení, nemuselo skóre být tak divoké. Přesto se musí uznat, že jsou to dobré zkušenosti, které musíme posbírat do zbytku naší soutěže a umět je zúročit. Trenéři mají určitě spoustu materiálu a poznámek, které budou chtít s námi v dalších trénincích řešit a nastavit tréninkové jednotky tak, aby se naše souhra lepšila.

Ve druhém zápase se proti nám postavil soupeř z Hradce Králové. V prvním našem vzájemném měření vyšlo skóre lépe pro Hradec (2:6). V této odvetě se však po většinu času dařilo lépe nám, byť soupeř se hned ve 2. minutě ujal vedení. Ještě do přestávky se nám podařilo srovnat a na začátku druhé třetiny jsme se nahecovali tak, že jsme odskočili soupeři po dvou gólech Michala Zubra do dvoubrankového vedení. Ve třetí třetině však přišly okamžiky, kdy se nepočetná skupinka našich fandů musela obávat o náš výsledek. Přesto se nám podařilo i díky několika zázračným zákrokům Karla Godára vybojovat výhru 3:2 a zopakovat tak náš bodový výkon ze všech dosavadních turnajů – vždy po jedné prohře a jedné výhře. Za zmínku také stojí určitě to, že celý zápas odehrál v obraně Pepik Maťátko, jenž v 63 letech patří k nejstarším hráčům, kteří hrají soutěže Českého florbalu.

V tuto chvíli je naše družstvo s 9 body na 4. místě tabulky. Před námi jsou Hradec Králové a Dvůr Králové se stejným počtem bodů a Chlumec, který má 10 bodů. Je tedy na prvním místě.

Závěrem musíme poděkovat za ohromnou domácí podporu na naší palubovce a také samozřejmě za podporu i ve Dvoře Králové, kde za námi přijelo také několik obětavých fanoušků i po svém odehraném turnaji v Hostinném.

Další zápasy hrají naši mužští Draci v Dobrušce proti silnému Chlumci a Všestarům netradičně v sobotu 2.11.2024! Takže nezapomeňme: „DRACI OPĚT V AKCI!“