Starší žáci pod Bílou věží dokráčeli až do finále

V neděli 5. března jsme odehráli turnaj v Hradci Králové. Byli jsme bohužel oslabeni o spoustu hráčů, svou daň si vybraly končící jarní prázdniny. Parta, která do Hradce odjela, se však semkla a odehrála zatím nejlepší turnaj v našem podání.

Po prvním rozehřívacím utkání FBK Draci Hořice - Sokol Chlumec nad Cidlinou B, které skončilo naším vítězstvím v poměru 6:4, následoval koncert proti Orel Rtyně v Podkrkonoší B, kde jsme soupeře k ničemu nepustili a po velmi dobrém výkonu s přehledem vyhráli 4:1. Díky této výhře jsme se probojovali do zápasu o 1. místo, kde nás čekali hráči ze silného FBC Dobruška.

Finále jsme začali skvěle a hned z první akce jsme dali gól. Soupeř ale záhy vyrovnal a v hezkém utkání byl až do konce zápasu trochu lepší. Jenže my měli 2 silné zbraně - výborně chytajícího Filipa Volejníka v brance a neskutečnou bojovnost celého týmu vedeného kapitánem Kubou Císařem. První poločas jsme vyhráli 3:2. Ve druhém soupeř brzy vyrovnal a k naší smůle šel do vedení 2 minuty před koncem po hezké individuální akci. Přes veškerou snahu se klukům (a Elen) již nepodařilo vyrovnat a zápas jsme prohráli.

Draci ale pro nás trenéry byli stejně nejlepší. Na hráčích a hráčkách je vidět zlepšování a věříme, že jsme na dobré cestě! Rádi bych poděkovali rodičům za podporu v hledišti a pomoc s dopravou. A příště už to vyhrajeme!

Turnaj odehrála tato sestava:

Gólman: Filip Volejník
Útok a obrana: Filip Bureš, Mára Bureš, Kuba Císař, Elen Fejfarová, Šimon Heligr, Patrik Hopak, Tom Modřický, Dan Nosek, Martin Pospíšil, Michal Pospíšil, Kuba Svoboda
Trenéři: Tomáš Černý a Pavel Doleček

FBK Draci Hořice - Sokol Chlumec nad Cidlinou B 6:4
branky: 5. Jakub Císař, 5. Šimon Heligr, 6. Šimon Heligr, 14. Jakub Císař, 15. Jakub Svoboda, 20. Filip Bureš

Orel Rtyně v Podkrkonoší B - FBK Draci Hořice 1:4
branky: 1. Martin Pospíšil, 12. Elen Fejfarová, 16. Martin Pospíšil, 20. Michal Pospíšil;

FBK Draci Hořice - FBC Dobruška 3:4
branky: 1. Martin Pospíšil, 4. Michal Pospíšil, 7. Šimon Heligr

PS: V pátek 17. března v 17:00 hrajeme doma přátelák s Turnovem, tak nás přijďte podpořit!