U13 hlásí návrat do 1. koše!

Mladší žáci z kategorie U13 vyrazili odehrát zápasy pátého kola tentokrát do sportovní haly ve Slatiňanech. Utkali jsme se s hráči z Jaroměře, Pardubic, Chrudimi a nakonec ze Rtyně v Podkrkonoší. Pojďme si postupně připomenout, jak se celý turnaj vyvíjel.

K prvnímu utkání jsme nastoupili proti TJ Sokol Jaroměř. Zápas se hned od začátku hrál ve vysokém tempu. A z toho již ve druhé minutě dokázala Jaroměř vytěžit vedoucí gól. Po střele z půlky a následné vlastní teči se dostal míček až za záda našeho gólmana. Jaroměř vede, ale my se nenecháme rozhodit a dál si hrajeme "naši hru". Trpělivě čekáme a to se vyplácí. Postupně přidáváme góly v sedmé, osmé a desáté minutě, otáčíme utkání. V druhé půli přidáváme další dva góly a na konci utkání tak na světelné tabuli svítí skóre 5:1 pro hořické Draky.

Druhým soupeřem je pro nás HAGA Pardubice. Narozdíl od prvního zápasu se toto utkání hraje ve volnějším tempu. Soupeř nás nenapadá, ale ani my jeho. Takže ze začátku je utkání takové "ospalé". Postupně ale tempo roste. Nám se nedaří trefit branku a naštěstí se to nedaří ani soupeři. A když už jde střela do brány, tak je Mára prostě nekompromisní. Časomíra běží a je to stále 0:0. Nervozita by se dala krájet. Zbývá minuta do konce, jsme na balónku a jdeme do protiútoku. Šimon Heligr se krásně uvolnil na pravé straně a jde sám na branku soupeře. Každý čekal, že to vezme na sebe, ale to se nestalo. Geniální přihrávkou přímo před brankářem soupeře našel Dana Hájka a ten střelou z první nekompromisně proměňuje do odkryté svatyně. Ano, 35 vteřin do konce a my se ujali vedení. Soupeř si bere time-out, a tak si dáváme jasné pokyny. Držet balón a nikam už nespěchat. Po vyhraném vhazování se toho ujala Maky Kuchtová a v našem obranném rohu sbírá cenné vteřiny. A je to, zvoní siréna. Utkání je naše. Máme za sebou dvě utkání a pouze jeden obdržený gól. Čenda Růžička s Šimonem Tomanem a Maky s Elčou Fejfarovou jsou jak neprostupná zeď. Bojují o každý balón a blokují soupeřům spousty střel.

Čas běží a už se chystáme k třetímu utkání proti domácím Pirátům Chrudim. Stejně jako my, tak ani Piráti doposud neprohráli. Zápas o první místo ve druhém koši je tak hned od začátku velmi bojovný a probíhá ve vysokém tempu. Jedeme si důsledně svou hru a to nese ovoce. Skvěle hrající Maty Krejčí se dokázal prosadit. A to hned dvakrát. Díky jeho dvěma gólům z páté a osmé minuty vedeme na konci první půlky 0:2. U jednoho gólu mu výborně asistoval Matěj Včeliš, který vybojoval balón na mantinelu a následně ho posunul na Matyho. Druhý gól dával Krejča po individuální akci. Hned zpočátku druhé poloviny přišel tlak a náš nedůraz při bránění. Díky tomu Chrudim poprvé skóruje. Další dvě minuty na to ale střílíme další gól a odskakujeme zase na rozdíl dvou gólů. Jako by nás ten hlad po gólech donutil k chybám, a tak po nepovedené přihrávce v útoku se na nás řítil soupeř ve třech. První střelu měl Mára, ale na dorážku byl již krátký. A je to zase o gól. Je jasné, že nám to Piráti nedají zadarmo. Přichází jejich zvýšený tlak a tím si vybojovali přesilovku. První minutku oslabení zvládáme, pak ale přijde rychlá rozehra z rohu a bleskový gól. V poslední minutě jsme měli ještě pár šancí, ale žádná již neskončila brankou. Oba týmy tak berou bod za remízu 3:3. V průběžné tabulce druhého koše jsme jen díky lepšímu skóre na prvním místě před Piráty.

K poslednímu utkání proti Rtyni nastupujeme s cílem pokusit se zvítězit a dát co nejvíc gólů. Aby to v následném utkání neměla Chrudim tak lehké. Zápas začínáme aktivně a dáváme první branku hned ve druhé minutě. Orli to nevzdávají a srovnávají skóre v 6. minutě. Uběhlo jen 23 sekund a opět vedeme. První půlka je za námi, vedeme a to je hlavní cíl. Chtělo by to ale ještě nějaký gól přidat. A tak sází jeden gól Elča Fejfarová a další dva Matěj Souček. 5:1 už nám dělá mnohem větší radost. Soupeř se nevzdává a zasekl zase drápky v podobě dvou slepených gólů. To bylo už vše, co jsme mu dovolili. Další góly padaly jen do branky soupeře. Postupně se trefili ještě dvakrát Maty, Elča, Šimon Heligr a Kryštof Petrák. Konečný účet je 10:3 pro Hořické Draky. Tímto výsledkem jsme to Pirátům neudělali ani trochu lehké.

Jestli chtějí vyhrát skupinu, musí zvítězit v posledním utkání o 9 gólů. Chrudimští bojují statečně a zápas nakonec skutečně vyhrávají. Ale pouze 2:0! A tento výsledek jim na první místo nestačí. A tak může naplno propuknout radost mezi Draky. Vítězství ve druhém koši znamená návrat do toho prvního. Po novém roce se tedy pokusíme o reparát a znovu potrápíme soupeře z elitní top čtyřky.

Velké díky patří fanouškům v podobě rodičů, kteří s námi pravidelně jezdí a podporují nás. A už teď se těšíme, jak si s rodiči zahrajeme na vánočním turnaji.

Sestava: Mára Doleček, Maky Kuchtová, Elča Fejfarová, Maty Krejčí, Kryštof Petrák, Maty Včeliš, Čenda Růžička, Šimon Toman, Šimon Heligr, Dan Hájek a Maty Souček. Trenéři: Milan Petrák a Irča Čížková.