FBK Hořice

FBK Hořice
Dráččci z přípravky na turnaji v pohádkovém Jičíně

Dráčci z přípravky na turnaji v pohádkovém Jičíně

Tuto sobotu 26.1.2019 jsme se s našimi nejmenšími florbalisty vydali na turnaj do nedalekého Jičína.
Počet dětí nám trošku zkomplikovalo marodění a současné ideální lyžařské podmínky na horách, za kterými se nám mnozí vydali. Nezbývalo nám, než oslovit naše bývalé mazáky, kteří se pro letošní sezónu díky své píli, nadšení a také věku posunuli již do kategorie elévů, avšak ročníkem narození patří stále k našim nejmenším.

Své nabrané zkušenosti z vyšší kategorie tak mohli v sobotu využít Táda Drašar, Kuba Zeykan, Víťa Valenta a svého mladšího brášku nenechal ve štychu ani Robin Jaroš.
Z našich malých bojovníků se i přes na cestování ne úplně příznivé podmínky zúčastnili: Adélka Malá, Matěj Včeliš, Miky Silovský, Maxík Jaroš, Váša Dušek a Šíma Heliger.

Na naše draky čekalo 6 soupeřů: Rumcajsové a Cipísci z FBK Jičín, Orel Rtyně v Podkrkonoší – zelení, FbC Hradec Králové – černí, FBŠ Všestary a Florbal Primátor Náchod.
Většina zápasů byla velmi napínavá, běhalo se nahoru dolů, souboje o míček byly urputné, góly padaly na obou stranách a často ani nebylo jasné, kdo jich dal nakonec víc. Na tom ale v naší soutěži nezáleží. Hlavní je pro nás bojovnost našich dětí a radost ze hry.
Jelikož gólman je na hřišti vždy jen jeden a o jeho místo je pokaždé velký zájem, snažíme se, aby se na jeho místě vystřídalo co nejvíce dětí – tento turnaj se nám podařilo v bráně protočit hned 6 odvážlivců – Adélku, Maxíka, Matěje, Šímu, Kubu a Víťu.

Velkým překvapením na dnešním turnaji byla také přítomnost florbalového maskota, se kterým se děti rády vyfotily.
Děkujeme všem hráčům, kteří s námi mohli jet, rodičům za jejich podporu a těšíme se na další turnaj. „Hej, hej, hej, Draci jsou nej!“

Vaši trenéři

Anička, Zdenča, Maky a Mára.