FBK Hořice

FBK Hořice

Florbal v jarních měsících

Od ledna nám začala druhá polovina sezóny a není víkend, aby někteří z našich Draků nevyrazili do boje.

Naše nejmenší minipřípravka s téměř 40 členy má již odehrané všechny turnaje a to nejlepší na konec – březnový domácí turnaj Přeboru přípravek – si Dráčata neskutečně užila. Dvě naplněná družstva domácích florbalistů + další dvě družstva z přípravky, to byl březnový turnaj, na jehož konci si šikulové z minipřípravky vysloužili pohár od Českého florbalu a drobnou sladkost od klubu. Pro mnohé vůbec první setkání se soupeři, rozhodčími a domácí narvanou tribunou. Děkujeme všem hráčům, rodičům a nadšeným trenérům – Markétě Manové, Kristýně Maťátkové, Václavovi Brzkovi, Radce Brzkové a Jasmince Svobodové.

Přípravka se 32 členy má na začátku dubna zasloužený odpočinek. Po náročných 3 herních víkendech (v Náchodě, Hořicích a opět v Náchodě) Draci nabírají síly na závěrečné dva turnaje 24.4. a 8.5. v Hradci Králové. Od září naši borci udělali neskutečný pokrok. Úvodní turnaje byla spíš taková oťukávaná a sbírání zkušeností, ale čím více hrajeme, tím více jsme vyrovnaní a mnohdy i lepší, nežli naši soupeři. Moc se těšíme na další poměřování sil za podpory našich skvělých fanoušků (a také maminek, které Drakům na každý turnaj připravují neskutečné množství „napečené energie“). Za podporu děkují trenéři Lenka Jansová, Aleš Jansa, Alena Řepková a Václav Křepelák.

Elévové hrají téměř pravidelně každý druhý víkend. Aby toho trenéři neměli málo, sami ještě dali do kupy skvělý tým elévek, který si už několikrát vyzkoušel regionální Ligu elévek. Snad jen na prvním turnaji byly naše hráčky trochu nervózní, ale teď už jsou hráčky vyrovnanými soupeřkami zbylých družstev a s nadšením obráží i další dívčí turnaje, odkud se vrací s velkými výhrami. Aktuálně se však hráčky zapojují spolu se svými vrstevníky i do elévských turnajů, a tak se dá říct, že kdo je v Hořicích elév, rozhodně nemá čas se nudit. V sobotu 23.4. proběhne v naší domácí hale předposlední turnaj, tak neváhejte a přijďte všech našich 26 borců podpořit mohutnou fandící kulisou. Těší se na vás i trenéři Iveta Růžičková, Martin Kopecký, Irena Čížková a Petr Malý.

Mladší žáci pod vedením Jaroslava Markse, Tomáše Černého, Radima Kolaříka a Víta Černého zase pilují formu v Královéhradecké lize mladších žáků. Ani v této soutěži se skóre nepočítá, ale co si budeme povídat, střelecká převaha v kombinaci s nadšením je v zápasech prostě vidět. Trenérům se sešlo letos 20 sportovců. Dlouho hrající techničtí hráči spolu s nadanými výběrovými hráčkami a také s nadšenci, kteří začali hrát náš oblíbený sport třeba až na podzim loňského roku. Tým je tedy velmi různorodý a my jsme velice rádi, že se našim Drakům daří.

Starší žáci mají za sebou teď aktuálně poslední desátý turnaj. Soutěž hraná košovým systémem je unikátní tím, že až do konce turnaje nevíte, na jaké soupeře se můžete těšit příště. To se družstvo dozví vždy až po losu, který proběhne s ohledem na výsledky daného turnaje. Družstvo starších žáků je složené ze srdcařů, různorodých sportovců (máme mezi sebou například atlety, …), ale také nováčků, které florbal nadchnul před pár měsíci. Toto složení v kombinaci s mladšími žáky, kteří jezdí vypomáhat a oťukávají se tak v náročnější lize na velkém hřišti, má za sebou sezónu jak na horské dráze. Na posledním turnaji 10.4. v Hořicích si Draci vyzkoušeli chuť vítězství i hořkost porážky. I tak je toto družstvo velkou nadějí do další sezóny a věříme, že pod skvělým vedením Marka Pecha a Kristýny Heligrové se 22 florbalistům povede nejen v letní přípravě, ale i v dorostenecké lize, kterou budou hrát v příští sezóně.