FBK Hořice

FBK Hořice

Florbalová sezóna 2019-2020 v Hořicích

Sezona 2019/2020 v podání florbalistů? Pestrá. Počátkem září se klub FBK Hořice již tradičně zúčastnil „Zavírání sezóny na Dachovech“ nebo akce s názvem „Nuda? Neznáme!“, kterou organizuje MAS Podchlumí. Největší událostí pak bezpochyby byla oslava dvaceti let místního florbalu. A co sezonní výsledky? Více v článku.

Dne 6. září proběhla akce s názvem Florbal v srdci Hořic na náměstí Jiřího z Poděbrad a přítomní si ji pochvalovali. „Pozvali jsme základní a mateřské školy, pro které jsme si připravili spolu s florbalovým maskotem spoustu soutěží a fyzických aktivit. Odpoledne patřilo veřejnosti. Každý si mohl na našem hřišti vyzkoušet nejen florbalové dovednosti, ale změřit si třeba i rychlost své střely, nebo se nechat svézt novým vozem Ford. Naše týmy předvedly zájemcům ukázku ze svých tréninků a dle ohlasů veřejnosti se tato ojedinělá akce opravdu vydařila,“ uvedlo vedení FBK Hořice. V podstatě o týden později (12. září 2019) se pak konal historicky první trénink nové florbalové kategorie – minipřípravky. „Aktuálně dvacet dětí z Hořic a okolí se zde seznamuje s florbalem a pod vedením trenérů Lenky a Aleše Jansových se snaží naučit koordinaci pohybů a zlepšit svou fyzickou zdatnost pomocí různých her a zajímavých cvičení. Od října se nám pak rozjely soutěže a naši zástupci v pěti dalších kategoriích se pustili do mnohdy velmi tvrdých ligových zápasů,“ sdělila Mgr. Lenka Jansová, místopředsedkyně FBK Hořice.

A jaké je její hodnocení sezony? 

Náš tým přípravky se zapojil do Královéhradecké ligy přípravek. Zkušení trenéři Markéta Manová, Iveta Růžičková, Martin Kopecký a Vašek Brzek vyrazili se svými svěřenci na šest turnajů, kde rozhodně nepatřili k žádným „návštěvníkům“. Mají za sebou velké množství zajímavých zápasů, ve kterých nedali nic soupeřům zadarmo a mnohé překvapili i svým zlepšujícím se výkonem.

Elévy v této sezóně čekalo pod novým trenérským duem Milan Jung – Marek Stuchlík sedm turnajů. Ač se ani v této kategorii nepočítá skóre, byli naši elévové velmi bojovní, předváděli na hřišti skvělé akce, za které by se nemuseli stydět ani hráči starších kategorií a patřili k těm nejlepším týmům v celé soutěži.

Mladší žáci hrající Královéhradeckou ligu mladších žáků stihli letos odehrát sedm turnajů. Ač se občas svěřenci Marka Pecha a Kristýny Heligrové na hřišti potkali i s o dost většími soupeři, dokázali se na turnajích vyhecovat, díky čemuž podávali občas uspokojivé výkony.

Na starší žáky čekala novinka v podobně košového systému, který se zavedl v jejich Lize starších žáků a se kterým se do té doby nesetkali. V takto hraných soutěžích nastupuje nováček do nejnižšího – sedmého koše. To však našim zástupcům vůbec nevadilo. V průběhu soutěže se fantasticky probojovali až do druhého výkonnostního koše! Trenéři Milan Jung, Michaela Valešová a Marek Stuchlík tak byli na své „buldoky“ po zásluze pyšní.

Junioři tento rok odehráli devět turnajů v třetí lize juniorů. V celkem osmnácti zápasech změřili své síly s celky z Královéhradeckého i Pardubického kraje a ač se ani tato soutěž celá nedohrála, patřilo svěřencům Radima Kolaříka, Kateřiny Jeřábkové a Marcela Jeřábka nakonec osmé místo.

Děkujeme všem našim hráčům, trenérům a fanouškům za podporu nejen v uplynulé (předčasně ukončené) sezóně, ale i v další sezóně, kterou v podobě letní přípravy zahájili naši sportovci v polovině května.