FBK Hořice

FBK Hořice

Hořičtí florbalisté řádili v Brně!

12. ročník mládežnického florbalového turnaje BRNO HUMMEL OPEN GAME KIDS 2020 nalákal v termínu 18.-21.6.2020 několik stovek družstev z celé ČR. Mezi nimi i naše hráče a trenéry z klubu FBK Bulldogs Hořice a my bychom Vás rádi informovali o tom, jak se našim svěřencům dařilo.

Starší žáci

Hned na úvod, ve čtvrtek 18.6. večer čekal starší žáky FBK Bulldogs Hořice velmi těžký vstup do turnaje, ve kterém podlehli favorizovaným Wizards DDM Praha 10 výsledkem 1:3. Jediným střelcem našeho týmu byl David Zubr, asistoval Michal Pavel. Do rána se povedlo hodit výsledek prvního utkání za hlavu a hned příští den ráno nastoupili naši hráči proti Snipers Třebíč. Hořičáci s nimi sehráli velmi vyrovnané divácky zajímavé utkání a po 2 brankách Tobiase Junga a jednom gólu Davida Zubra, skončilo utkání smírně 3:3. Následoval krátký odpočinek a ještě týž den odpoledne nás čekali borci z domácí FBŠ Hummel Hattrick Brno Blue. Tento zápas se Východočechům vysloveně povedl a po gólech Tobiase Junga (2x), Elliota Festy, Erika Mikase a Michal Zubra zvítězil náš tým 5:2. V pátek v podvečer zakončili náročný den naši florbalisté utkáním proti dalšímu domácímu týmu – tentokrát K1 Florbal Židenice, se kterými trochu smolně prohráli 2:3, když góly dávali Erik Mikas a Tobias Jung.

Při skóre 12:10 tak následoval postup ze skupiny se sedmi body ze třetího místa do playoff, kde se v sobotu 20.6. potkali s Akademiky z Plzně. Západočeši se ujali role favorita a nakonec s přehledem vyřadili naše Buldoky poměrem 8:1, když jediný gól za Hořice dával Lukáš Vaněk.

Elévové

Na turnaji jsme měli naše zástupce z Hořic i v kategorii elévů. Jejich základní skupina měla 5 týmů, z toho 3 soupeři byli z moravské metropole a jeden z Prahy. Na úvod turnaje ve čtvrtek si naši hráči s přehledem poradili s domácími FBŠ Hummel Hattrick Brno Blue 12:1. Góly dávali 3x Sebastian Jung, 5x Viktorie Moravcová a 1x Jakub Císař. Druhý den před polednem je čekal nelehký souboj s K1 Florbal Židenice. Buldoci se ujali vedení, následoval rychlý nástup soupeře a když už soupeři vedli 3:1, došlo k obratu díky brankám Patrika Gottvalda a náš tým nakonec urval cenný bod za remízu 4:4 (branky Prokop Vestfál, 2x Patrik Gottvald, Jakub Císař). Týž den ještě od 16:00 a od 19:45 čekaly naše elévy další dva nelehké zápasy. V tom odpoledním se potkali s favorizovanými Wizards DDM Praha 10, kteří vyhráli 0:11 a na závěr dne změřili své síly s nadanými (a také staršími) dívkami z Bulldogs Brno G. I tento zápas byl velmi těžký a po gólech Sebastiana Junga a Viktorie Moravcové nakonec skončil výsledkem 2:7.

I přes páteční večerní prohru se podařilo našim elévům postoupit ze skupiny do play-off a v sobotu je tak čekal hned ráno od 8 hodin duel s vítězem skupiny A. Papírově lepší tým Snipers Třebíč byl však po ránu asi velmi zaskočen, když mu náš tým připravil svým fantastickým výkonem porážku 9:4. (Góly 2x Adam Vestfál, 2x Viktorie Moravcová, 2x Prokop Vestfál, Sebastian Jung, Jakub Císař a Patrik Gottvald). Svěřencům Milana Junga se tak povedl úžasný výsledek a postoupili senzačně do dalšího kola play-off. Tam už na ně však čekal soupeř s velkým S! ACEMA Sparta Praha proti nim nastoupila s neskutečně vyrovnaným kádrem, který vyřadil našel borce výsledkem 12:1. Elévové tak na turnaji skončili mezi 16 nejlepšími týmy své kategorie.

Dle trenéra Milana Junga se jednalo o výborně obsazený turnaj, na kterém naši hráči předváděli skvělé výkony a perfektní týmovou hru. Většina hráčů se zvládla vybičovat a předvést to nejlepší, co umí. Celkově je tak spokojen nejen s organizací skvělého turnaje, ale především s výkony všech hráčů. Za zmínku určitě ještě stojí i 13. místo naší Viktorie Moravcové v celkovém hodnocení kanadského bodování turnaje s 9 góly a 3 asistencemi.

Děkujeme všem hráčům a trenérům za skvělou reprezentaci na jednom z největších turnajů u nás a těšíme se na jejich další skvělé výsledky!