FBK Hořice

FBK Hořice

I v době zákazů jsme aktivní!

Jelikož vládní opatření nepřejí shromažďování více než 6 osob, jsou od pátku 17.12.2020 všechny tréninky pořádané naším klubem do odvolání zrušeny. Trenéři nicméně chystají pro všechny hráče individuální přípravu, aby o prázdninách a svátcích mohli i nadále zůstat v kondici. Zároveň děkujeme všem, kteří v uplynulých týdnech na venkovní tréninky přišli.

Minipřípravka v listopadu plnila výzvu s úkoly a minulý týden si vyrazila protáhnout svaly do přírody. Po čtvrteční procházce, kde florbalisty čekalo pár fyzických úkolů zaměřených na rychlost, přesnost a týmovost, vyrazili v neděli společně s přípravkou a částí elévů do ZOO ve Dvoře Králové. Ani zde se však jen neprocházeli. Plnění osmi úkolů dalo některým dost zabrat.

Přípravka má za sebou také například večerní „stezku odvahy“. Při střídání běhu a rychlé chůze se potmě vypravili od sportovní haly jen se svítilnami na Gothard. Dle trenérů florbalisté skvěle makali a nějaké 2-3°C jim vůbec nevadily.

Elévy B jste mohli minulý týden potkat třeba ve Smetanových sadech, kde se s chutí vrhli na tamní posilovací stroje. Tento čtvrtek opět vyráží do terénu. Elévy A a mladší žáky můžete též potkat po Hořicích. Pravidelně vyrážejí zlepšovat svou fyzičku během od sokolovny nebo třeba v okolí Dachov. Součástí tréninků jsou i hry a nesmí chybět protažení.

Starší žáky v počtu 21(!) florbalistů zase neodradila ani tma, a tak se zapotili na tartanu u naší sportovní haly, kde po běhu přišly na řadu míčové hry. Dle trenéra Marka si nový zážitek z kolektivního sportu v naprosté tmě užíval nejen on, ale i sami aktéři. Dorostenci nepolevují ani v nízkých teplotách a rovněž se účastní svých venkovních tréninků. Aktuálně jsou zaměřené na svalová cvičení a zvyšování fyzické kondice.

Děkujeme všem trenérům a sportovcům, kteří nám zachovali přízeň. Věříme, že budou stejně aktivní i při plnění individuální přípravy a budeme se těšit na další tréninky, jakmile nám to vláda povolí.