FBK Hořice

FBK Hořice

Mladší žáci zahájili sezónu ve Rtyni

O víkendu sehráli naši talentovaní mladší žáci svůj první turnaj v sezóně. Královéhradecká liga mladších žáků se hraje současně na dvou menších hřištích, kdy hrací systém 3+1 nabízí zajímavá specifika, kterými je častější hra na balónku, univerzálnost hráčů (florbalisté nejsou děleni na obránce a útočníky) a trénink rychlosti reakce. My Vám přinášíme shrnutí trenéra Tomáše Černého:

Byl to první turnaj po dlouhé době, kdy od úvodní minuty bylo vidět, jak se všichni moc těšili. S trenérem Jardou jsme Draky rozdělili do dvou skvělých týmů – „holčičí“ (+Kuba a Tom) a „klučičí“.

První zápas jsme odehráli proti domácímu Orlu Rtyně a ač se skóre v této soutěži nepočítá, bylo vidět, že jsme celý zápas aktivnější a lepší.  Navíc vstřelil svou první životní branku (ve svém prvním zápase!) Tom Modřický. GRATULUJEME! Bojovnost Draků málem odnesla naše fantastická Nelča, která dostala sekeru do ruky, ale i s bolestivým palcem odehrála celý turnaj.

Druhý zápas jsme odehráli proti Jaroměři a Draci pokračovali v dobrých výkonech. Hlavně v útočné části byla vidět perfektní aktivita. Odměnou byla spousta gólů a pochvala od hrdých trenérů. Třetí zápas nás čekal hned vzápětí a to proti Trutnovu. Zde se již projevila únava našich hráčů. Tahali jsme nohy a šikovní hráči z Trutnova nás trestali. I tak jsme odehráli více než slušné utkání a mohli jsme si po zápase v kabině zakřičet náš pokřik.

Závěrem bych pochválil oba brankáře Martina a Patrika za skvělé výkony a chtěl bych poděkovat rodičům za odvoz dětí a povzbudivé fandění. Super bylo také, že jsme zapracovali 2 nové hráče (Elen a Toma).

Sestava našich borců: Martin Pospíšil, Patrik Gottvald, Tadeáš Drašar, Filip Bureš, Lucie Bartůňková, Jakub Císař, Nela Heligrová, Michal Pospíšil, Tomáš Modřický, Victorie Moravcová, Maxim Forman, Elen Fejfarová, Šimon Heligr.

Už tuto neděli v Hradci zopakujeme super výkony!