FBK Hořice

FBK Hořice

Olympijský duben – nová výzva pro florbalisty

Po úspěchu našich předešlých výzev navazujeme na vaše všestranné dovednosti a jdeme se společně připravit na blížící se letní olympijské hry! Každý kruh má svůj smysl nejen na olympijské vlajce, ale i v naší dubnové výzvě!

MODRÝ KRUH je florbalový

Jsme florbalisté a proto trénujeme techniku s florbalkou a míčkem. Trenérka mladších žáků Míša pro vás zvolila cvičení, kterými vypilujete své dovednosti s florbalkou. Takzvaný trénink oko – ruka – florbalka. Podívej se na videa (odkaz na ně najdeš ve svém emailu), vyber si tři z nich a natrénuj je. Těšíme se na foto, nebo video.

  1. Zpracování do kolébky
  2. Stažení ze vzduchu do otočky
  3. Sklepávačka pod nohy
  4. Přehazovačka
  5. Oko – míček

ČERNÝ KRUH je běžecký

Naměř si vzdálenost 50, 100 a 200 metrů a vyzkoušej si, za jaký čas to zvládneš uběhnout. Vyzkoušej to z kraje měsíce, v polovině a na konci dubna a napiš nám, jak jsi se zlepšil. Těšíme se na výsledek.

ČERVENÝ KRUH je rodinný

Trenér Tomáš si přál zapojit rodinné příslušníky, a tak měl skvělý nápad s názvem: „VYZVI RODIČE NEBO PRARODIČE NA SOUBOJ“. Zeptej se rodičů nebo prarodičů, v čem si troufnou změřit své síly s mladým florbalistou nebo florbalistkou? Nabízíme varianty:

  • Počet přehozů při badmintonu.
  • Běh na 50 metrů.
  • Počet kliků za minutu.
  • Hod na přesnost, …

… nezapomeň nám dát vědět, kdo vyhrál 😉. Podmínkou splnění červeného kruhu jsou alespoň 3 splněné disciplíny (malé děti mohou vyzvat prarodiče třeba v kreativnosti).

ŽLUTÝ KRUH je na tvé volbě!

Vyber si alespoň 3 disciplíny (podle svých možností), které jsou součástí letních olympijských her a vyzkoušej si je. Těšíme se na foto, které sporty jsi zvolil a jak ti to šlo! Podrobnosti olympijských disciplín naleznete po rozkliknutí piktogramů na stránkách Českého olympijského výboru.

ZELENÝ KRUH je výletní

Všichni v Hořicích známe oblíbený turistický pochod O Žižkův štít, který vlivem pandemie ani letos nebude. Trenérka Markéta však věří, že i tak si přírody užíváte a makáte jako Draci. Pošlete nám, kolik jste nachodili/najeli kilometrů za duben.

Opět jako u předchozích výzev budeme rádi za naměřený údaj z jakéhokoliv zařízení (mobil, hodinky, …). Úkol lze splnit pěšky, na kole, na odrážedle, kolečkových bruslích, nebo kombinací aktivit. Zašlete nám alespoň 3 průběžné údaje (fotky s údaji o kilometrech). Minimum pro splnění zeleného kruhu je nasportovat 50 km. Chůze i cyklistika jsou olympijskou disciplínou!

Splňte do 30. dubna 2021 všech pět kruhů a klubová odměna vás nemine!!!

Zadání úkolů naleznete ve verzi k tisku zde. Fotky a videa ze splněných aktivit zašlete na klubový email [email protected]. Děkujeme všem aktivním trenérům, dětem i rodičům za jejich přízeň.