FBK Hořice

FBK Hořice

Trenérský tým FBK Hořice posílí Jaroslav Marks

Je nám ctí přivítat do našeho klubu jednu z největších osobností Českého florbalu.

Povedlo se nám do svých trenérských řad přivést jednoho z nejzkušenějších trenérů v republice. Rádi Vám představujeme naši novou posilu, PANA TRENÉRA JAROSLAVA MARKSE! Ve florbale se pohybuje od samých počátků tohoto oblíbeného sportu v naší zemi. Téměř před třiceti lety s ním přišel do kontaktu a naštěstí pro nás, u něho zůstal.

Má zkušenosti z vedení těch nejlepších a nejtalentovanějších hráčů. Na svém kontě má 99 odtrénovaných českých reprezentačních zápasů a dalších 86 reprezentačních utkání s juniorskou či ženskou reprezentací Slovenska, kde u tamních výběrů působil krásných 8 let. Je majitelem bronzové medaile z MS juniorů, na MS mužů dovedl Českou republiku ke 4. místu… a to zdaleka není celý výčet jeho úspěchů. Na našem regionu působil postupně v osmi klubech, vyzkoušel si trénovat muže v Národní lize, juniory, dorostence, veškeré žákovské kategorie, ale úspěšně vedl týmy například i v 1. lize žen.

Kromě trenérství patří k velmi respektovaným mentorům a školitelům, dlouhá léta působil jako metodik nebo předseda ligové komise a člen výkonného výboru, kterým je ostatně dodnes. Začal se věnovat delegování a v neposlední řadě trénuje i paraflorbalový oddíl Tatranu Střešovice, což, jak sám říká, je pro něho neskutečný zážitek.

My jsme velmi rádi, že přijal naši nabídku a pomůže nám s trénováním našich talentovaných florbalistů.