FBK Hořice

FBK Hořice

První body hořických dorostenců

Sezóna 2018/2019 se překulila do své druhé části…Na začátku sezóny se dorostencům moc nedařilo…Jelikož jsou v této soutěži nováčky, dal se i tento start předpokládat…Pomalu jsme se všichni seznamovali s týmy z jiných měst a herní  výkon se začal pomalu zlepšovat…Po letním soustředění a celkově po letní přípravě na tom dorostenci nebyli vůbec špatně fyzicky, ale v zápasech je většinou zaskočila dobrá technická hra a důraz soupeře…Včas nedokázali reagovat na vývoje hry a proto body do tabulky nepřicházely…
Změny začaly přicházet po nutných změnách v tréninku. Více jsme se zaměřili na techniku hry a herní systémy a důraz ve hře…Ke konci roku jsme hráli pár zápasů, kde nás od vítěství dělilo velmi málo…Zápasy končily prohrou o jeden či dva góly…Všechny nás to moc mrzelo a stále nás hnala touha po vítěství…

První vítězství v sezoně

Na první vítěství jsme si museli počkat na začátek nového roku…Dne 20.1 jsme putovali do Pardubic…Do prvního zápasů jsme nastoupili s pořádající týmem SPV Pardubice…Do zápasu jsme nastupovali s chutí jim oplatit minulou prohru která,  skončila těsně 4:3 pro Pardubice. Už v prvních minutách jsme měli možnost jít do vedení po trestném střílení, ale brankář našeho útočníka vychytal.
Na první branku jsme si museli počkat až do desáté minuty první třetiny, kdy po samostatné akci Ondřeje Rathouského jsme šli do vedení(1:0). Zápas jsme spíše ovládali a proto také ve třetí minutě druhé části přidala gól i Sabina Hohbergrová po asistenci Petra Kryla(2:0). Druhá třetina už nepřinesla žádný gól. Do třetí třetiny vlétl lépe soupeř a po naší chybě jsme inkasovali gól na (2:1). Za tři minuty přišel další gól od Pardubic na (2:2) . Museli jsme zabrat a oklepat se ze střelených gólu. Hrálo se nahoru a dolů. Štěstí stálo na naší straně a v páté minutě třetí třetiny přidal gól Adam Balihar po nahrávce Dana Valenty (3:2). V desáté minutě zaslouženě skóroval Jan Pech s asistencí Petra Kryla (4:2). Po vstřeleném gólu si Hořice vzali Timeout. Potřebovali se znova zkoncentrovat a dovést zápas do vysněného vítězství…To také přišlo i když jsme ve třinácté minutě inkasovali ještě jeden gól od SPV(4:3).
Gól jistoty ve čtrnácté minutě přidal Adam Balihar po nahrávce Petra Kryla (5:3). Konečně jsme se zaslouženě mohli radovat z prvních bodů v dorostenecké kategorii.
Nedílnou součástí výhry byl i velmi dobrý  výkon brankáře Lukáše Rybáčka. Zápas mu opravdu vyšel. Jelikož jsme jeli do Pardubic s lehkou marodkou tak na postu jednoho z obránců zaskakoval jeden z našich brankářů. Jeho výkon byl takřka bezchybný…Děkujeme Lukáši Svobodo :-). V šatně proběhlo vítězné CIGY, CAGA  :-D.
Po lehkém odpočinku nás za hodinu a půl čekal další zápas s HAGOU Pardubice. S Hagou jsme na minulých turnajích hráli také velmi povedené utkání. Začátek byl z naší strany velmi vlahý a během 7 minut nám Haga nasázela tři góly (0:3).
Po úvodním šoku jsme se, ale zvedli a vrátili úder v podobě tří gólů z našich hokejek. (1:3) Petr Kryl, Jan Pech (2:3) Petr Kryl bez as. (3:3) Ondřej Rathouský bez as. První třetina tedy byla velmi bohatá na branky. Začátek druhé třetiny jsme zase zaspali a obdrželi dvě branky. Stav zápasu se změnil v náš neprospěch na (3:5) a však v páté minutě se po samostatné akci trefil Petr Kryl (4:5). Za minutu přidal gól na (5:5) Petr Šotola po asistenci Dana Valenty. To však, ale nebyl konec další branku přidala Haga na (5:6). Poslední tečkou zápasu byl gól z hokejky Hořického obránce Sebastiána Festy na konečných (6:6) Hořice se tedy mohli radovat alespoň z remízy…Domů jsme tedy vezli zasloužené body.
Dalším hrací den nás čeká 2.2 kdy budeme hrát zápasy na domácí palubovce…
Děkujeme všem hráčům za odvedený výkon, rodičům za poskytnutí podpory a dopravy na zápasy.