FBK Hořice

FBK Hořice

Srhnutí první části juniorské soutěže

Hořičtí junioři mají za sebou čtyři z dvanácti turnajů. S bilancí jedné výhry, jedné remízy a šesti proher. První turnaj jsme odehráli v Hradci Králové s domácím Hradcem Králové B (2:8) a Hagou Pardubice (3:13). Zápas s hradečáky jsme úplně nezvládli, ale na první zápas sezony, to z naší strany nebylo tak zlé. Kluci se snažili a bylo vidět odhodlání do druhého zápasu.

Vždyť s Pardubicemi jsme bojovali v minulé sezóně v kategorii dorostenců, kde jsme byli vyrovnanými soupeři. První třetinu jsme byli herně lepší, trefili jsme jedno břevno a dvě tyčky, ale třetina skončila 1:4 v náš neprospěch. Do druhé třetiny jsme vstoupili se snahou bojovat a ukázat, že můžeme s výsledkem něco udělat, ale vlastní gól na 1:5 nás definitivně srazil. Ve třetí třetině i vinou vyloučení (včetně dvou 5ti minutových trestů za hrubost a za špatné vybavení) jsme v oslabení tří proti pěti inkasovali čtyři branky a proto výsledek neodráží věrohodně dění na hřišti.

Druhý turnaj doma

Druhý turnaj jsme pořádali doma v Hořicích. Hráli jsme s Dobruškou a po našem velmi dobrém výkonu, kde jsme se soupeřem drželi krok, jsme prohráli 7:9, když devátý gól jsme inkasovali do prázdné branky, při snaze o vyrovnání. Druhý zápas s Trutnovem (vedoucím mužstvem ligy) jsme prohráli 3:12. Soupeř byl lepší a výsledek byl spravedlivý.
Třetí turnaj nás zavedl do města perníku. Opět jsme hráli s Hradcem Králové B, tentokrát jsme podlehli 5:13. Nebyli jsme schopni soupeři konkurovat v jejich fyzické a nátlakové hře. Poté hořičtí Bulldogs nastoupili do zápasu se Sokoli Pardubice. V tomto zápase jsme vybojovali první bod za remízu 3:3. Zápas byl vyrovnaný, ale možná jsme ho měli vyhrát. Vedli jsme 3:2, ale po chybě v naší přesilovce v čase 41:38 soupeř vyrovnal. Konečný výsledek 3:3 jsme vnímali jako ztrátu dvou bodů.

Poslední turnaj

Zatím poslední turnaj jsme odehráli v Hostinném. S domácím výběrem Kobra Hostinné nás bolela prohra 0:16. Defenzivní činnost byla místy až tragická. Spousta individuálních chyb, nedůraz v soubojích a neschopnost v rozebírání hráčů. To jsou hlavní důvody, proč byl výsledek tak hrozivý.
Závěrečný souboj svedl hořické buldoky proti drakům z Lanškrouna. Oba týmy měli tou dobou na kontě jedinný bod a bojovali o odlepení se ode dna tabulky. Konečně přišla výhra v poměru 6:4. Rozhodlo větší odhodlání našeho týmu. Kluci opravdu bojovali, nedostali nic zadarmo a konečně předvedli, že jsou schopni vyhrát. V čase 36:15 dal vítězný gól Jarda Tuček (5:4) a 15 vteřin před koncem jistil výsledek brankou Péťa Kryl.

Shrnutí první části sezony

Máme tedy 4 body a reálně můžeme v tabulce pomýšlet na 5. místo z 9ti, na které ztrácíme 6 bodů, ale máme dva zápasy k dobru. První čtyři týmy ligy mají fyzickou i technickou převahu a spíše je můžeme překvapit. Další čtyři mužstva je v našich silách porazit. Je k tomu potřeba zapracovat na koncentraci a fyzičce, jelikož nejsme schopni odehrát všech 6 třetin na turnajích v plném nasazení a abychom se sešli v plné sestavě. Zatím nám vždy někdo z opor chyběl a na našem výkonu je to bohužel velmi znát. Na obranu výsledků v sezóně bych ještě podotkl, že většina našeho mužstva spadá stále do nižší věkové kategorie dorostenců a tudíž hrají i s o 3 roky staršími soupeři.

Závěrem chceme klukům poděkovat za týmového ducha a práci v tréninku.

Jsou parta, která již několik let drží při sobě.