FBK Hořice

FBK Hořice

Starší žáci bojovali v Pardubicích

V neděli 6.2. hráli starší žáci svůj další turnaj v Pardubicích. Dnes vám přinášíme hodnocení tohoto turnaje pohledem trenéra Marka Pecha.

Po zkontumovaném turnaji na konci roku kvůli covidu se nás držela smůla a spadli jsme až do pátého koše. To jsme chtěli napravit na nedělním turnaji. I přes velkou marodku jsme jeli bojovat do Pardubic doplněni o posily z mladších žáků.

FBK Draci Hořice – Sokoli Pardubice B 4:3 (2:3, 2:0)
První zápas jsme odehráli na hranici možností, avšak díky našemu parádnímu výkonu jsme domácí Sokoly porazili. Rozstřílela se hlavně druhá pětka s Adamem, ale celkově to byl vydařený výkon.

FBK Draci Hořice – TJ Sokol Dvůr Králové nL 3:4 (1:3, 2:1)
Druhý zápas se Dvorem Králové n. L. se nevyvíjel podle našich představ. Dostali jsme 3 góly po obrovských chybách v obraně a také díky našemu pomalém návratu z útoku. V zápase nás držela Viki s její přesnou střeleckou muškou. I přes závěrečný tlak a power-play jsme nedokázali vystřelit remízu a zápas těstě prohráli.

FBK Draci Hořice – HAGA Pardubice 6:6 (2:3, 4:3)
Poslední utkání s družstvem HAGA Pardubice jsme potřebovali vyhrát a na soupeře jsme si věřili. To však byla chyba. Nekoncentrace, vlastní góly a nedůslednost v obraně nás stály první poločas. O pauze jsme si však vše vysvětlili a zařadili na vyšší výkonnostní stupeň. HAGA tlaku odolávala a my nemohli trefit zařízení. Po další chybě jsme mohli i prohrát, ale kapitán David trefil 17 vteřin před koncem alespoň remízu.

Turnaj i přes nesplnění cílů beru jako povedený. To, jak jsme dokázali HAGU a Dvůr zatlačit, bylo skvělé a slibné do dalších utkání. Nové posily z mladších žáků se ukázaly ve skvělém světle a pokud zapracujeme na důslednosti v obraně, postup do vyšších košů nás nemine.