FBK Hořice

FBK Hořice

Starší žáci startují sezonu

POLÍČILA SI NA NÁS POLČKA

Tak nám začala další florbalová sezóna! Místem jejího startu se pro naše starší žáky stalo Hostinné.  Ti jsou v této kategorii nováčky, loni ještě hráli za mladší žáky. Poprvé si pohledem na časomíru mohou ověřit skóre, ale poprvé také budou muset bojovat o postup košovým systémem.

Jako první přišla prověřit naši připravenost FBC Polička. S tou se naši borci v minulosti na hřišti nepotkávali. Hořičtí hráči brzy zjistili, že je to silný protivník. Síť v naší bráně se poprvé rozvlnila již ve  2. minutě. A potom ještě šestkrát v průběhu celého utkání. Nám se bohužel nepodařilo využít ani šance, která se nám naskytla v podobě dvou přesilovek. Hráli jsme zbytečně ustrašeně a přiznejme si, i bez patřičného nasazení. Chybu protivníka se nám podařilo potrestat jen jednou a konečný verdikt pro Hořice tedy zněl 1:7.

BULLDOGS vs. HAGA

Po krátkém oddychu naši hráči nastoupili proti HAGA Pardubice a stejně jako Polička to pro ně byla velká neznáma. Zápas nezačal vůbec dobře. Soupeř si poměrně rychle vytvořil náskok tří branek. Tuto převahu se naštěstí podařilo nalomit v desáté minutě a do konce první půli dotáhnout na 3:3. Buldoci věděli, že pokud mají Pardubice definitivně zlomit, musí napnou síly. Začali tedy zvyšovat tempo a nasazení útoku, obrana také zafungovala a výsledkem bylo navýšení skóre v náš prospěch hned ve druhé minutě druhého poločasu. Stvrzením výhry byl pátý míček v soupeřově bráně. Konečný výsledek – 5:3.

PŘETAHOVANÁ S FBK TATAN HOSTINNÉ

Po dvou po sobě odehraných zápasech si naši starší žáci mohli konečně oddychnout a k načerpání nových sil využít dvouzápasové pauzy.

Pak už se ale opět ozval zahajovací hvizd posledního klání. Tentokrát se měli hořičtí florbalisté utkat  s domácím týmem – FBK Tatran Hostinné. Přesto, že se nám podařilo hned v úvodu vstřelit branku, Hostinné neváhalo a poměrně brzy nám nachystalo odvetu v podobě tří gólů. To si ovšem Buldoci nehodlali nechat líbit a předtím než si šli pro instrukce trenérů mezi poločasy, snížili na 2:3. Druhá půle tohoto zápasu by se dala zhodnotit jako nejlepším výkonem Hořic z celého turnaje. Do akcí jsme šli naplno, nic jsme neošidili a po právu tedy na konci svítil nad hlavami hráčů definitivní stav utkání 4:3 ve prospěch Bulldogs.

Další šanci postoupit v tabulkách budou mít Bulldogs starší žáci 20.10. v Pardubicích. Všichni příznivci a fandové jsou samozřejmě srdečně zváni. K výkonu Buldoků v Hostinném totiž rozhodně přispělo i neutuchající hecování “hořického kotlíku” :-). A určitě i příště našim florbalistům pomůže taková skvělá podpora.