FBK Hořice

FBK Hořice

Únorový turnaj FBK Bulldogs Hořice

Sobota 2.2.2019 se v SH Gymnázia Hořice se nesla ve znamení florbalu. Na tento datum připadlo pořadatelství turnajů našemu oddílu FBK Hořice. Dopolední zápasy patřily hořickým Bulldogs mladší žáci a odpolední hodiny byly vyhrazeny dorosteneckým kláním.  My přinášíme krátký pohled do půběhu zápasů první z výše jmenované kategorie.

Bohužel jsou zimní měsíce často synonymem pro všelijaké hromadné útoky bacilů. Nejinak tomu bylo i nyní a mladší žáci se tedy museli připravit na boj oslabeni o 5 (6?) hráčů. V 8:30 zazněl zahajovací hvizd prvního zápasu se Sokolem Chlumec nad Cidlinou. Utkání bylo pro nás výbornou příležitostí v klidu se rozehrát a dostat se do tempa. Ač nekompletní, přehrávali jsme soupeře vysoko a s přehledem. V naší brankové síti uvíznul míček pouze jednou. V šatně tedy vládla pohoda a tým se mohl v klidu připravovat na další souboj s FTC Vysoké Mýto. Dobrou a bojovnou náladu podpořil, jak již bývá na našich turnajích zvykem, náš Péca – DJ a gólman v jedné osobě. 😊

V 10:00 nastal čas se soustředit na dalšího protivníka. S Mýtem už bylo třeba hrát důrazněji, nepropadat v obraně a nedát šanci ohrozit naši kasu. Do vedení se ale soupeř dostal díky vyloučení našeho hráče. Využil přesilové hry a nám nezbývalo než ještě více napnout všechny síly a bojovat. Někdy se stane, že tým hru odevzdá, ale ne dnes. Celý tým Bulldoků makal až do ukončení druhého poločasu a jeho snaha byla po zásluze odměněna možností vítězného pokřiku.

Do této chvíle se pro nás turnaj vyvíjel dobře. Avšak jako poslední si na nás ale brousil zuby tým FBC Dobruška. Pro nás těžký a nevyzpytatelný soupeř. Od začátku šlo o nervy drásající řež okořeněnou jak hrou v oslabení, tak přesilovkami, nájezdem i těžkými osobními souboji. Bulldoci ale i tentokrát mezi mantinely obstáli. Hru nevzdali, zakousli se do Dobrušky a položili ji na lopatky. Jak na střídačce, tak v hledišti zavládla obrovská radost z dobře zvládnutého zápasu a naše florbalová aréna mohla být předána již připravenému dorostu.