FBK Hořice

FBK Hořice

Utkání mladších žáků s pražskou Spartou

Zdravíme naše příznivce a přidáváme zprávu o utkání mladších žáků s pražskou Spartou.

Výjezdu 23.3.2019 předcházelo pozvání zástupců sparťanského klubu na 1. semifinálový zápas Tipsport Superligy mužů ACEMA Sparta Praha v hale Podvinný Mlýn s tím, že sehrajeme v přestávkových blocích přátelské utkání s mladšími žáky Sparty. Už jen zahrát si florbal s takovým klubem, a navíc v takových prostorách, to byla pro naše Buldoky velká výzva. Tedy v sobotu 23.3. z Hořic vyjel autobus plně obsazen hráči, trenéry a fanoušky, kteří si takovou podívanou nemohli nechat ujít a byli připraveni mohutně podporovat naše borce.

Před samotným utkáním jsme měli chvilku a tak jsme zašli do nedalekého OC, kde jsme měli čas se občerstvit každý dle svého gusta. Při příchodu ke sportovní hale mohly být naše děti svědky rozehřívání „sparťanských profíků“. Florbalové osobnosti (z nich někteří reprezentovali Českou republiku na loňském MS) se rozběhávaly a připravovaly za pěkného počasí venku. Naši hráči tedy v praxi viděli to, co se jim snažíme vštípit i my. Tedy že není možné jen přijít na střídačku a vběhnout rovnou na hřiště, ale je nutné se důkladně připravit. A že to dělají i takové hvězdy, jako je například Milan Garčar. A že to pro naše hráče byla velká motivace, to se pak ukázalo v zápase.

Potom už následoval přesun do haly a přestrojení do dresů. Před takovým kláním, které mělo následovat, bývá zvykem, že s dospělými borci nastupují společně s dětmi. V hale bylo domluveno, že naši mladší žáci budou vbíhat bok po boku s hráči 1. SC TEMPISH Vítkovice, soupeřem Sparty. Na slavnostní nástup se všichni pochopitelně těšili a náramně si ho užili.

Jak již bylo řečeno, byl nám vyhrazen čas mezi třetinami, tj. cca 2 x 10 minut. Hrálo se bez rozhodčích a bez přerušování. První část pro nás skončila 0:2. Chvílemi jsme se hledali, možná za to mohl respekt z prostor a k protihráči. Po menší trenérské masáži 😊 se Bulldogs ale vzpamatovali a druhá půlka již zcela patřila nám a v konečném součtu jsme zvítězili 5:2! Shodou okolností muži Sparty obstarali stejný výsledek, tedy prohráli se shodným skóre. Radost byla veliká. Děti na hřišti odvedly dobrou práci a vybičovaly se k opravdu dobrému výkonu.

Pochopitelně jsme také sledovali extraligové utkání. Většina naší výpravy držela palce soupeři Sparty 1. SC TEMPISH Vítkovice, a tak naši malí borci využili příležitosti k tomu, aby se šli po zápase s vítězi pozdravit. Velkou hvězdou je pro naše děti útočník Vítkovic Adam Delong, který byl tak hodný a i přesto, že velice spěchal do šaten za svým týmem, souhlasil se skupinovým foto. Pro skupinovku jsme získali ještě jednu velkou osobnost, a to trenéra české reprezentace Petriho Kettunena.
Bulldogs si celý výjezd velmi užili a euforie z vítězství na nich byla nejen vidět, ale zejména slyšet v autobuse.

Doufejme, že spolupráce se Spartou bude pokračovat a my si tak zpestříme a obohatíme další sezóny.